Jump to content
Sign in to follow this  
Peli

Dominarea financiara un fetis foarte scump

Recommended Posts

Bună, Cleo! Spune-mi pe scurt, ce presupune ideea de a fi o dominatrix financiară?

Să fii o dominatrix financiară se aseamănă foarte tare cu a fi contabilă, cu excepția faptului că oamenii se masturbează când faci bilanțul și când lucrezi în fața unei camere web, nu din spatele unui birou‚ însediul unei multinaÅ£ionale.

Fetișul dominației financiare presupune ca bărbații (sau „porcii buni de plată", după cum li se spune printre dominatrix) să transfere sume mari de bani unor tipe de pe net. Sumele oscilează, dar o relație variază de la 20 de lire pe săptămână până la donarea unei mari părți din avere și controlul dominatoarei asupra finanțelor. Ceea ce pare un pic frivol, luând în considerare climatul economic actual, dar presupun că ăsta-i scopul.

Am vorbit cu un „porc bun de plată", care n-a vrut să-și dezvăluie identitatea gândindu-se că familia lui ar fi deranjată că-și cheltuiește grămezi de bani pe dominatrix găsite pe net, chestie care nu-i de condamnat. Când l-am întrebat cum a ajuns la titulatura asta („porc bun de plată"), mi-a răspuns: „Ăsta a fost destinul meu dintotdeauna - m-am născut să fiu sclavul unei zeițe frumoase precum stăpâna mea."

Răspunsul lui nu m-a surprins - supușii își idolatrizează de obicei dominatoarele; cam asta-i ideea generală a relațiilor de acest gen. Însă răspunsul lui cu privire la sumele de bani pe care le cheltuiește m-a șocat: „Îmi păstrez bani cât să-mi ajungă de mâncare, să-mi achit facturile și restul merge la ea. Câteodată mă și înfometez doar ca să-i pot da mai mulți bani. Sunt managerul unei companii mari, asta-nseamnă că pot cheltui destul de mult".

„Porcul bun de plata" cu care am vorbit a insistat că nu se simte exploatat și l-am crezut - nu e ca și cum l-a obligat cineva să se excite din faptul că trăieÅŸte din chipsuri Tesco ÅŸi apa de la puii vecinului. Pentru a avea o concluzie echilibrată, m-am gândit să vorbesc și cu cineva din cealaltă parte a baricadei. Așa am ajuns să iau legătura cu Cleo Tantra - o dominatrix financiară pe care am contactat-o pe findoms.com, un fel de facebook al dominatoarelor și dominaților financiar - pentru a mai învăța câte ceva.

Cleo Tantra: Pentru mine dominația financiară este despre a domina pe cineva din punct de vedere financiar. Sună simplu, așa-i? Ei bine, nu-i; jocul are mai multe perspective. Sunt pițipoancele alea care consideră că-i îndeajuns să arate bine ca să le ia banii dar... este asta dominare financiară? Ele așa cred. dar mă întreb, unde e dominarea? Există tipi care te imploră să-i șantajezi - îți dau ei toate informațiile de care ai nevoie și după, tu le ceri bani să nu-i dai în vileag. Și, iarăși întreb, unde e dominarea?

Ce să înțelegem atunci prin dominare financiară?

Eu am găsit două procedee care mă fac să simt că domin cu adevărat. Primul ar fi să-mi fac bine temele, să știu tot - cât câștigă, cât cheltuiește și pe ce. Are un plan pe care îl urmează cu sfințenie. Mă asigur că-și plătește facturile, dar îi fac un buget de austeritate pentru mâncare, poate să mănânce și niște tăiței ieftini. Cheltuielile „extra" i le tai la un sfert. După asta, îi fac un calcul la banii ramași și-i facem fifty-fifty. Îmi raportează zilnic prin email detalii despre orice achiziție și face cereri pentru a-și putea retrage bani din cont. Toate cheltuielile lui sunt controlate de mine.

Care-i cealaltă manieră?

Este, in esență, o relație BDSM online care are și avantaje financiare. Vorbim zilnic pe email sau pe telefon si construim o relație adevărată. Îi dau diverse sarcini: obiective de pierdere în greutate daca e cazul, poze jenante, castitate etc. El îmi face cadouri pentru că-mi apreciază dominația, iar eu îl penalizez cu bani pentru orice eșec sau dacă mă enervează.

Care crezi că e farmecul acestei experiențe pentru „sclavii" tăi?

Există doua categorii de oameni cărora le face plăcere să facă asta; una reprezentată de tipii care tânjesc după abuzuri, cărora le face plăcere să fie ridiculizați sau să se simtă folosiți. Existența unei persoane care constant iți ia banii poate fi umilitoare și te face să suferi. Cealaltă tipologie îi cuprinde pe tipii macho, care domină de fapt în viața reală. Sunt stresați că trebuie sa ia decizii în afaceri și că sunt mereu în necesitatea de a fi în control, astfel câteodată devin dornici să fie vulnerabili și să lase pe altcineva să preia frâiele. Pentru ei e ca o vacanță.

Cât de considerabilă e contribuția lor financiară?

Depinde. Am avut tipi care-mi trimiteau 20 de dolari pe săptămână, care-i valoarea unei cafele la care au renunțatpentru mine. Alții îmi trimiteau toți banii, după ce-și plăteau facturile și-și luau de mâncare. Mai erau unii - „conduși de subordonate", cum le zic eu - vor o stăpână noua care le îndeplinește fantezia și după n-o mai caută niciodată, chestie care e mai mult un fetiș, nu neapărat dominare financiară.

Am auzit că unii sclavi aleg să plătească toate facturile stăpânei financiare. Ai procedat vreodată așa?

Și eu am auzit despre tactica asta, dar n-am încercat-o niciodată. Multor sclavi le-ar pieri pofta dacă ar ști că ai nevoie cu adevărat de banii lor, și prin plata facturilor asta se înțelege. Eu toți banii pe care-i primesc, îi cheltuiesc pe chestii aiurea, e mai interesant așa, atât pentru mine cât și pentru ei.

Care satisfacție crezi ca e mai mare pentru dominatoare, cea financiară sau cea sexuală?

Cred că pentru majoritatea e cea financiară, cu toate că susțin că e invers. Iubesc banii, dar în aceiași măsura e palpitant și din punct de vedere sexual, mintal, ba chiar și emoțional când știi că deții controlul asupra unei alte persoane indiferent dacă sunt implicați bani sau nu.

Ai vreo idee cam de ce câștiguri sunt capabile cele mai tari dominatrix?

Nu știu. Multora nu le place să împărtășească astfel de informații din cauza taxelor fiscale și la fel de multe mint și despre chestiile care le fac să pară ispititoare. Presupun că ar putea câștiga cam câteva mii pe lună.

Te-ai întâlnit vreodată cu vreun sclav de-al tău sau totul se petrece pe internet?

Nu m-am întâlnit niciodată până acum, dar o sa-i văd pe doi dintre ei cândva în viitor. Mulți dintre ei sunt din alte țări, și asta complică lucrurile, iar pe unii nu-i cunosc de îndeajuns de mult timp. Sunt dispusă să fac asta, doar că n-a fost să fie până acum.

Ai observat schimbări în privința acestui fetiș, având în vedere că jumătate din populația lumii e considerabil mai săracă decât era?

Sincer, cred că începesă dispară. Numărul dominatoarelor în prezent depășește cu mult numărul sclavilor. Multe fete au aflat despre asta și consideră că, dacă postează un anunț în care spun că sunt frumoase ÅŸi că vor bani strică din farmecul fetișului pentru sclavi și îi îndepărtează. Numai fetele care știu să trateze lucrul ăsta ca pe o artă și care găsesc plăcere atât în interacțiunea cu sclavii cât și în partea financiară și cele care realizează că nu e vorba despre a sta cu pizda la soare toată ziua și despre a strânge bani vor continua să prospere.

Merci, Cleo!

Traducere: Luiza Balan

Dominarea financiara este cel mai dificil tip de dominare posibil. Eu pot spune ca dupa 2 ani inca nu o stapanesc cum mi-as dori Se face in fe diferit cu fiecare persoana in parte, se combina sau deloc cu alte tipuri de dominare, cu o serie de fetishuri, kinkuri, e teribil sa dezbati acest topic unilateral....Eu inca mai trag cu ochiul la domine bazate strict pe findom din state, australience si uk.

De la plata facturilor pana la atingerea limitei de cheltuieli cu cardul online, pana la sesiuni , pana la tributuri saptamanale, pana la calcul bugetului lunar al submisvului luand in calcul toate cheltuielile sale personale si de intretinere. Adica ii faci tu bugetul si ii calculezi salariu si iti dai singura banii, dar asta e o forma suprema din punctul meu de vedere si o subramura de TPE (total power exchange).

Nu se imbina bine cu dominarea clasica asa cum o stim, inafara de poate umilirea verbala hard. Si efectiv femeile care nu sunt stylist,cu corp de milioane si un stil de viata macar prefacut luxurios nu au nicio sansa.Dominele masive tipice rar au succes pe nisa asta.

E un subiect destul de complex si cu reguli reinventante de la zi la zi

vai de capul si de zilele noastre....eu nu ,am stat niciodata la mana unui barbat nici acu ,nici inainte sa ma apuc de ac sport extrem..ar fii ceva umilitor pt mine sa-i cer lui bani de parfum ,tampoane sau alte chestii ...auzi * buget de austeritate???* ...wtf ...lasa-ma asa cum sunt eu ..am ce papa-bine,nu -iarasi bine ...dar nu stau atarnache la * cucu* nimanui! e doar o parere a unei femei de 40 de ani ....unele lucruri sunt prea mult pt mine!imi cer scz,dar nu pot intelege  si nici nu-mi bat capul!

vai de capul si de zilele noastre....eu nu ,am stat niciodata la mana unui barbat nici acu ,nici inainte sa ma apuc de ac sport extrem..ar fii ceva umilitor pt mine sa-i cer lui bani de parfum ,tampoane sau alte chestii ...auzi * buget de austeritate???* ...wtf ...lasa-ma asa cum sunt eu ..am ce papa-bine,nu -iarasi bine ...dar nu stau atarnache la * cucu* nimanui! e doar o parere a unei femei de 40 de ani ....unele lucruri sunt prea mult pt mine!imi cer scz,dar nu pot intelege  si nici nu-mi bat capul!

Domnita dominarea nu inseamna sa stai la mana unui barbat. |Daca nu stii ce inseamna un stil de viata BDSM e mai bine sa te abtii

Umilirea se face submisivului si este consensuala nu dominantei...

Este o forma de venit ca oricare alta, inclusiv office work,sa fii mecanic sau sa sugi pula pe bani

Si o domina nu cere niciodata ea pretinde sau isi ea singura pt ca partea controlata asta isi dorste sau ceau si la gara, next :)

Cam asa functioneaza mecanismul

Si Deea niciun caz nu stai la cheremul unui barbat,ci ei la cheremul tau.

Nu vreau sa para ceva personal,dar fiind pe o sectiuneBDSM va consider usor deplasate pe amandoua,judecand ceva ce nu intelegi

Lasa-ma sa vorbesc singura,te rog!

Fiecare avem conceptiile noastre..

Daca tu nu poti fi ca altii,atunci dc altii ar trebui sa fie ca tine?

Crede-ma ca nu esti tu singura care stie tot despre sex..bdsm..sau ce mai vrei tu....

N-o lua personal nici tu..

Da, s-au mai desteptat si purtatorii de scule.

Pasho trebuie inteles ca submisivi nu isi  exprima interesul, pasiunea sau sexuqalitatea, dupa normele barbatului clasic.

Ei au o alta natura si un alt fel de a fi. Fara a fi fraieri sau pacalici.

Eu am lucrat de multi ori cu anumiti oameni importanti cu un anumit statut si joburi la care altii nu viseaza macar....

Si-s persoane f normala cu o viata f sanatoasa si mult mai normala ca a alota. De aceea eu inainte sa incep o sesiune le vorbesc ca unor amici fara nicio legatura cu submisia sau limba adult de orice fel.Si exista totusi un respect si apreciere reciproca

Tu faci video chat sa inteleg...da?

Si vorbesti de parca tu ai fi prima doamna si noi...niste gandaci!

Ps,n-o lua personal!

Lasa-ma sa vorbesc singura,te rog!

Fiecare avem conceptiile noastre..

Daca tu nu poti fi ca altii,atunci dc altii ar trebui sa fie ca tine?

Crede-ma ca nu esti tu singura care stie tot despre sex..bdsm..sau ce mai vrei tu....

N-o lua personal nici tu..

N-ai decat,dar daca ai o viziune limitata atat timp cat furnizezi servicii adult pe bani, in speta sex nu vad cum ai judeca alt tip de servicii adult. Gen masaj sau dominare..

Poti sa exprimi orice perspectiva doresti, cel putin pe acest topic si tema iti voi ignora orice vorba ramand sociale pe celalalte topice

Mi se pare jignitor ca o prestatoare sa critice domine si refuz sa particip activ la asa ceva

Tu faci video chat sa inteleg...da?

Si vorbesti de parca tu ai fi prima doamna si noi...niste gandaci!

Ps,n-o lua personal!

Nu am avut niciun aer de superioritate fata de tine si atitudinea mea vine din motivul expus mai sus.

Sunt chathost individual pe skype nu siteuri vdc pe dominare, fetish si non adult

Eu consider destul ce am vorbit cu tine aici si voi discuta pe acesta tema numai cu ceilalti participanti. Nu cu tine sau Rocsana  :)

Ee ca sa vezi..si tu tot prestatoare esti!

Ai ca m-am abtinut destul..sa te las s-o faci pe interesanta si pe desteapta..

Ee ca sa vezi..si tu tot prestatoare esti!

Ai ca m-am abtinut destul..sa te las s-o faci pe interesanta si pe desteapta..

Si am spus eu vreodata ca nu prestez serivicii chiar si adult sau care e problema ta de ai reactiile astea?

O zi frumoasa sa ai, ca incepi sa fii mult prea ostila si ignitoare la adresa mea pe persoana fizica,nu doar la domine

Numa' bine!

Daca te crezi atat de superioara,nu inteleg ce cauti aici...si te rog,ai grija sa nu ma jignesti!

La cat de inteligenta esti..sunt sigura ca poti formula propozitii fara a fi ofensatoare!

Cat fight :)))

Nu nu...mie imi place sa fiu om inainte de toate!!

Ca sa fie clar!

Aici nu conteaza ca. Aia e prestatiare. Ca aia e vanzatoare..daca esti om..ai respect fata de el,indiferent de ce job are..si indiferent de ce si-a ales sa faca...

Io asta urasc..la oameni,ca o fac ei pe superiorii.

Eu zic ca sunteti 2 fete inteligente si ca nu are rost o astfel de polemica. La urma urmei nu aveti nimic de impartit sau de demonstrat

Ce sa am io cu Roza..n-am nimic!

Imi place sa ma inteleg bine cu toata lumea..dar m-a deranjat faptul de cum i s-a adresat rocsanei..si daca nici ea nu mai are experienta de viata..incat sa-si permita sa-si spuna o parere!

Edited by deea.masaj

Daca te crezi atat de superioara,nu inteleg ce cauti aici...si te rog,ai grija sa nu ma jignesti!

La cat de inteligenta esti..sunt sigura ca poti formula propozitii fara a fi ofensatoare!

Eu nu am vorbit deloc jignitor, tu ai facut-o. poate daca iti o pauza si recitesti totul si mai esti si sincera o sa vezi ca asa este. cand vreodata am judecat eu sex providerii sau am pretins ca-s supeioara lor? Eu sunt un om mult prea reusit sa ma compar cu altele sa iti intre bine in cap

Si vezi ca ma iriti insistent. Ce fac aici e strict treaba mea, uite ma amuz in  general. Nu cumva ai pretentia sa decizi tu unde-i locul meu si unde nu...

Nu mai am ce discuta cu tine nicaieri crede-ma E dreptul meu sa accept si refuz orice conversatie sau cu cine sa vorbesc,cu cine nu

Multa implinire pe toate planurile iti doresc nu-s o fire ranchiunoasa, dar nici nu am ce sa discut cu tine pe viitor

Edited by Roz Kendra

Hai sa fim ladies si sa ne vedem fiecare de ale ei cu eleganta, ok? )

Si eu am loc de tine mereu, dar oricat te-as ignora te rog sa nu iti mai permiti niciodata cu mine sa ma iei la rost ca ce caut aici. \Nu este treaba ta, ok? Ma priveste unde apar sau stau pe mine personal atat timp cat nu afectez liberul albitru al altuia

Tonul acesta de domina..poti sa-l ai cu altcineva. Si in alta parte!

Sa stii ca nu te-am trimis nicaieri..nici acum..si nici in postarile de mai sus!

Aceasta nu este o cearta. Este o discutie contradictorie.

Eu nu ma cert cu nimeni..